ZDROWIE

Domowe sposoby na próchnicę – jak jej zapobiegać

Wielu z nas, zastanawia się jak zapobiegać próchnicy zębów. Jakich produktów używać? Jaki jedzenie wykluczyć, a jaki włączyć do swojej diety? W dzisiejszym wpisie podpowiemy co zrobić, aby ten nieprzyjemny problem nas nie dotyczył.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, zarówno, gdy mamy na myśli zapobieganie próchnicy u dzieci, jak i u dorosłych są regularne wizyty u lekarza. Nie jest wskazane omijanie gabinetu dentystycznego. Regularne oczyszczanie zębów z kamienia, co najmniej raz na pół roku jest niezwykle korzystne dla naszego uzębienia. Ta forma pielęgnacji przeciwdziała powstawaniu próchnicy i chroni przed powstaniem zmian. Dentysta może również nałożyć fluor, w miejsca, które są narażone na powstanie ubytków.

Ogromne znaczenie ma również to, po jakie produkty sięgamy podczas codziennej pielęgnacji. Warto wybierać pasty z fluorem, ponieważ jest to składnik, który doskonale chroni zęby przed próchnicą. Jeżeli obawiamy się o swoje szkliwo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szczotkować zęby więcej niż raz dziennie. Możemy to robić np. po każdym posiłku – taki proceder pomoże nam usunąć cukry i skrobię, które zamieniają się w niszczące kwasy i psują nasze zęby. Warto również zastanowić się nad tym, czy do swojej pielęgnacji wybieramy odpowiedni płyn do płukania ust.

Rewelacyjnym rozwiązaniem są płyny do płukania od Listerine. Warto zakupić, chociażby Listerine Total Care, albo Listerine Smart Rinse, czy Listerine Professional Fluoride Plus – każdy z tych egzemplarzy, bez względu na który się zdecydujemy, pomaga utrzymać prawidłową higienę, chroni przed ubytkami, a dodatkowo rewelacyjnie odświeża nasz oddech w ciągu dnia. Szeroka oferta sprawia, że każdy bez problemu dopasuje dla siebie najlepszy płyn. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgały po nie osoby w różnym wieku – delikatne płyny Listerine sprawdzą się także doskonale np. u dzieci uczęszczających już do szkoły. Próchnica zębów i jej zapobieganie to temat, który powinien być bliski każdemu z nas. Dbając o swój piękny uśmiech, warto zrezygnować z podjadania w ciągu dnia. Do swojej diety musimy włączyć produkty spożywcze, które wzmacniają zęby, a wyeliminować te, które nie działają na nie korzystnie. Nasze szkliwo będzie nam bardzo wdzięczne, gdy zrezygnujemy ze słodzonych napoi, słonych przekąsek, ciast, cukierków i lodów, które bardzo negatywnie wpływają nie tylko na stan naszych zębów, ale i na ogólną kondycję całego ciała.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, zapobieganie ubytkom w szkliwie wcale nie jest takie trudne. Teraz już na pewno Państwo wiedzą, jak unikać próchnicy i co robić, żeby zęby były zdrowe i piękne.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *