ZDROWIE

Kaniule w okulistyce – zastosowanie

Kaniule okulistyczne to specjalistyczne narzędzia, bez których nie może obyć się żaden okulista. Powszechnie stosuje się je podczas zabiegów mających za zadanie zniwelować skutki niedrożności dróg łzowych, ale także przy leczeniu jaskry. Dowiedzmy się więcej o zastosowaniu tych praktycznych elementów obecnych w gabinecie każdego okulisty.

 

Problematyczna niedrożność

 

Na dolegliwość związana z niedrożnością dróg łzowych najbardziej narażone są najmłodsze osoby. Istnieje wiele przyczyn jej występowania, ale najczęściej jest to po prostu wrodzona niedrożność, która ujawnia się w trakcie pierwszych miesięcy życia. Może ona pojawić się także w następstwie różnego rodzaju urazów czy jako powikłanie przy zapaleniu oka.

 

Podczas leczenia niedrożności dróg łzowych w pierwszej kolejności stosuje się odpowiednie krople antybiotykowe oraz masaż hydrostatyczny. Niestety, niekiedy te działania nie przynoszą pożądanych rezultatów. Wówczas proces udrażniania powinien zajść na skutek płukania czy sondowania dróg łzowych. Najczęściej wystarczy wykonać ten zabieg jednorazowo, jeśli zaobserwujemy natychmiastowy efekt i dużą poprawę stanu oka. Jeśli jednak przewód łzowy okaże się za wąski, ma budowę krętą bądź jest zrośnięty, niezbędne będą bardziej zaawansowana ingerencja chirurgiczna, która często łączy się z okresową intubacją dróg łzowych.

 

W takiej sytuacji, podczas leczenia i wykonywania wszelkiego rodzaju zabiegów liczą się najdrobniejsze elementy. Doświadczeni lekarze okuliści cieszący się renomą powinni dysponować najwyższej jakości produktami jednorazowymi, które perfekcyjnie spełnią swoje zadania podczas usuwania niedrożności dróg łzowych.

 

Specjalistyczne kaniule to podstawa

 

Podstawowe narzędzia wykorzystywane przy zabiegach w chirurgii okuloplastyki to kaniule do dróg łzowych.   Bez wątpienia powinny być wykonane z najwyższej jakości materiału, zapewniać wygodę pracy okuliście, gwarantować precyzję i niezawodność, a przede wszystkim bezpieczeństwo dla każdego pacjenta. Istotne jest także, aby w gabinecie były dostępne różne rodzaje i wielkości tych narzędzi, ponieważ każde z nich będzie spełniać różne funkcje.

 

Istnieją także kaniule zaprojektowane po to, by poprawiać efektywność operacji na oku oraz w celu optymalizacji wyników klinicznych. Zapewniają one wówczas płynne, całkowite otwarcie wszelkich cięć w trakcie zabiegu usuwania zaćmy. Zabezpieczają przed rozciąganiem, deformacją bądź utworzeniem się następnego portu. Kaniula powinna umożliwić sprawne wejście i otwarcie cięcia. Może być również używana do wstrzyknięcia wiskoelastyku oraz innych substancji. Jednocześnie zastosowanie kaniuli ogranicza liczbę narzędzi wprowadzanych do oka.

Sklep MDT zapewnia bogaty wybór tych narzędzi (zobacz: https://www.mdt.pl/grupy-produktow,kaniule,v99), charakteryzujących się najwyższą jakością.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *