RODZINA/DZIECI

Wybieramy najlepszy kocyk dla dziecka

Kocyk dla dziecka stanowi najbardziej podstawowe wyposażenie wyprawki, a także niezbędny ekwipunek w pierwszych etapach życia. Mając na uwadze komfort i dobro dziecka kocyk trzeba wybrać w sposób bezkompromisowy, z dbałością o najdrobniejsze detale i właściwości materiału, zwłaszcza, że kocyk zwykle towarzyszy nam nie tylko w domu, ale również na zewnątrz. Czym kierować się przy wyborze najlepszego kocyka dla dziecka?

Komfortem i bezpieczeństwem dziecka

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę wybierając koc jest niewątpliwie materiał. Kocyki dla dzieci CebaBaby tworzone są ze starannie dobranych włókien bawełny, aby niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz i temperatury za oknem, zapewnić dziecku komfort cieplny. Bawełna jest też materiałem bardzo elastycznym i przez to chętnie polecanym przez specjalistów oraz wielu rodziców. Tak dobrany materiał zapewni nie tylko ciepło, ale również wygodę i bezpieczeństwo. Naturalna bawełna będzie odpowiednia dla delikatnej skóry maluszka i nie wywoła podrażnień oraz pozwoli na to by dziecięca skóra oddychała. Faktem, który uspokoi rodziców jest to, że bawełniane kocyki dla dzieci nie wywołują reakcji alergicznych.

Dopasowaniem i wielkością

Kocyk niemowlęcy powinien być dopasowany rozmiarem do dziecka, aby mógł być dla niego bezpiecznym podłożem podczas zabawy oraz szczelną ochroną przed chłodem. Nie warto na pewno kupować koca zbyt dużego, gdyż będzie on niepraktyczny. Zbyt duże koce trzeba często składać na pół, co może powodować ryzyko przegrzania, a wystające elementy w wózków mogą się łatwo brudzić, a także wkręcać w koła wózka i niszczyć.

Jakością i estetyką wykonania

Nie od dziś wiadomo, że przy wyborze produktów dla dziecka warto kierować się jakością. Kocyk dziecięcy wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie lepiej spełniał swoje zadanie, a przy tym istnieje szansa, że posłuży przez dłuższy czas nawet po wielu praniach. To na co na pewno należy zwrócić uwagę jest estetyka wykonania oraz sposób wykończenia szwów. Dobrze zakończone nici to nie tylko kwestia elegancji, ale często też bezpieczeństwa dziecka, którego kreatywność przekracza nasze dorosłe wyobrażenie.

Napisami na metce

To o czym koniecznie należy wspomnieć jest także kwestia odpowiednich certyfikatów oraz norm bezpieczeństwa, które powinien spełniać kocyk zanim trafi do dziecka. Mowa tu o oświadczeniu producentów o braku szkodliwych substancji przy produkcji. Warto zadbać też, aby bawełniany koc dla dziecka był wykonany z bawełny pochodzącej z upraw przyjaznych środowisku, co w dobie wszechobecnych zmian klimatycznych ma niebagatelne znaczenie.

You may also like...