URODA

Top coat – sprawdź, dlaczego warto go używać do zwykłego lakieru do paznokci?

Mimo że świat oszalał na punkcie niezwykle trwałego manicure hybrydowego, to jednak nadal zwykłe lakiery do paznokci mają swoich fanów. Taki lakier jest jednak wystawiany na liczne próby. Zmywanie, gotowanie, pranie – wszystko to osłabia jakość lakieru. Sprawia, że traci on swój blask, kolor matowieje, a sama nawierzchnia odpryskuje. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby przedłużyć trwałość zwykłego lakieru do tego stopnia że będzie on niemal tak trwały, jak osławiona hybryda.

Top coat – gdzie kupić i jak używać?

Pomocne będą lakiery nawierzchniowe do paznokci. Inaczej zwane top coatami. Kupimy je w każdym sklepie z lakierami i akcesoriami do manicure. Lakier nawierzchniowy do paznokci ma za zadanie zabezpieczać warstwę koloru nałożonego na płytkę paznokcia. Lakier nawierzchniowy nakładamy bezpośrednio po pokryciu płytki paznokcia lakierem. Przyspieszy on wysychanie paznokci, co może być równie ważne jak jego właściwość przedłużania żywotności manicure.

Lakiery nawierzchniowe nabłyszczające i matujące

W zależności od tego, jaki top coat wybierzemy, możemy dzięki niemu uzyskać efekt matowych paznokci lub nabłyszczyć je. Dzięki temu, że pokrywa on przezroczystą barwą warstwę koloru, może działać odświeżająco na samą barwę lakieru. Może pogłębiać niektóre odcienie czerwonego lakieru do paznokci lub wydobywać całkiem nowy odcień z naszego lakieru w kolorze różowym, szarym lub zielonym.

Kiedy nie należy używać top coatu do paznokci?

Pamiętajmy przy tym, że top coaty mają swoje ograniczenia. Nie należy nakładać ich na manicure z brokatem, pyłkami oraz z ozdobami, które są wypukłe. Lakier nawierzchniowy wygładza powierzchnię paznokcia, a co za tym idzie, może zniszczyć efekt, jaki dały wypukłe zdobienia. Zdecydowanie, z top coat należy zrezygnować, jeśli mamy na paznokciach manicure z efektem cukru lub jeśli wtopiłyśmy w hybrydy ozdoby w postaci kryształków.

Czy warto kupić top coat do paznokci?

Odpowiedz na to pytanie jest tylko jedna – to dzięki lakierowi nawierzchniowemu możemy zaoszczędzić. Dlatego, zamiast wydawać pieniądze na kupowanie kolejnych buteleczek lakieru do paznokci, warto zainwestować w jeden dobrej jakości top coat i cieszyć się manicure dłużej. Dodatkowo, korzystając ze zwykłego lakieru do paznokci zaoszczędzimy na regularnych wizytach w salonach stylizacji paznokci na robieniu tam hybryd. Dobrej jakości top coat do paznokci sklep może wydłużyć okres noszenia manicure nawet do tygodnia. Aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest kupienie top coatu, który będzie zawierał drobinki diamentów. Jeśli wybierzemy top żelowy, zapewnimy sobie zdecydowanie najlepszy efekt, jednak nakładanie tego typu top coatu na paznokcie przysparza trochę problemów.

You may also like...