CZAS WOLNY

Buty trekkingowe – odmiana obuwia taktycznego

Zacznijmy od tego, skąd się wzięły buty trekkingowe. Otóż buty trekkingowe wywodzą się z obuwia taktycznego, ale również są to byty do zadań specjalnych.

Obuwie takie zapewnia stabilność nogi i zmniejsza ryzyko jej skręcenia. Najbardziej popularne modele sięgają za kostkę, ale latem wygodniejsze będą lekkie buty trekkingowe sięgające przed kostkę. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie modele butów trekkingowych są wodoodporne.

Jak wiadomo, pogoda w górach jest zmienna i warto zaopatrzyć się w porządne buty taktyczne, np. buty myśliwskie Chiruca, które wykonane są z trwałych materiałów, mogą to być również buty wykonane z porządnej, nieprzemakalnej skóry lub posiadające specjalną membranę. Wśród niskich butów trekkingowych również występuje sporo nieprzemakalnych modeli, zapewniające jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu noga się nie poci.

Bieżnik butów trekkingowych powinien być dobrze wyprofilowany i głęboki, a antypoślizgowa powierzchnia dodatkowo zabezpieczać przed upadkami oraz trudnymi do przewidzenia sytuacjami.

Zasada wyboru butów trekkingowych jest jedna. Trzeba kierować się stopniem trudności górskich wycieczek, które odpowiednio oznaczone są literkami A, A/B, B, B/C, C i D. Do najłatwiejszych tras przeznaczone jest obuwie z początkowymi literami alfabetu. Buty z oznaczeniem D przeznaczone są do poruszania w bardzo trudnym terenie i z cięższym wyposażeniem, czyli wysokogórskich wspinaczek.

 

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/buty
sklep militarny

Dojazd:

 

You may also like...