kurs trenera personalnego Wrocław
SPORT

Po co trenerom personalnym wywiad z klientem? Kursy i szkolenia Wrocław

Zawód trenera personalnego zyskał dzisiaj sporo na popularności, wynika to głownie z faktu, że coraz więcej osób chce trenować i rozwijać się pod kątem sportowym, zdając sobie przy tym sprawę, że trening pod okiem osoby z doświadczeniem, przyniesie im zdecydowanie lepsze efekty. Jednak kariera trenera personalnego nie należy do najprostszych, niezbędne będzie odpowiednie podejście, a przede wszystkim wiedza, która pozwoli ci tworzyć dopasowane do umiejętności klienta plany – kursy i szkolenia Wrocław.

Wywiad przedtreningowy – co to takiego?

Wspomniany wywiad, to nic innego jak spotkanie z osobą, która chce u ciebie ćwiczyć, jest to bardzo ważny element, który może w znaczący sposób zdefiniować przyszłą współpracę. Na takim spotkaniu masz bowiem szanse zdobyć sporo informacji, które pomogą Ci lepiej dopasować dietę czy plan treningowy do potrzeb konkretnej osoby, a co za tym idzie, zatrzymać ją przy swoich usługach. Co powinieneś starać się osiągnąć podczas spotkania przed treningowego?

Przede wszystkim powinieneś przeprowadzić swoistą diagnozę dotychczasowych doświadczeń klienta, jego możliwości, umiejętności, a co najważniejsze – jego potrzeb. Wyznaczanie celów zgodnych z zamierzeniami danej osoby, to podstawa pracy trenera personalnego. Podczas takiego spotkania będziesz miał również okazję by poznać swojego klienta – nie chodzi tu o wspomniane już wcześniej predyspozycję, a o jego osobność. Pamiętaj, że dobra relacja między trenerem a jego podopiecznym to podstawa do osiągnięcia wyznaczonych celów. Wywiad przed treningowy, to też okazja do zaprezentowania siebie, swoich umiejętności i tego, co możesz zaoferować konkretnej osobie. Gdy już się poznacie, dowiesz się co konkretnie klient planuje osiągnąć, zabierz go na salę i przeprowadź z nim wstępny trening – z pewnością pomoże to w zbudowaniu relacji.

Jak zostać trenerem personalnym? Kurs trenera personalnego w Katowicach

Jeśli chcesz połączyć swoje zamiłowanie do sportu z karierą zawodową, to posada trenera personalnego jest stworzona dla Ciebie. Musisz jednak wiedzieć, że nie wystarczy doświadczenie treningowe – niezbędna będzie wiedza i doświadczenie, które pomogą Ci w tworzeniu planów treningowych czy żywieniowych. Chcąc więc zostać trenerem personalnym, warto skorzystać ze specjalnego szkolenia – kurs trenera personalnego Wrocław.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *