ZDROWIE, SPORT

Kurs pierwsza pomoc – dlaczego warto się zapisać?

Wypadki się zdarzają, bez względu na miejsce i czas. Każdy, kto choć raz był świadkiem takiego zdarzenia wie, jak trudno zachować zimną krew i ruszyć na pomoc poszkodowanym. Właśnie dlatego każdy z nas powinien ukończyć kurs z pierwszej pomocy. W końcu udzielenie jej to obowiązek każdego z nas.

Kurs pierwsza pomoc – program szkolenia

Żeby bez wahania móc działać w sytuacji zagrożenia dla życia lub zdrowia, trzeba wiedzieć jak należy postępować, by nie wyrządzić jeszcze większych urazów. Na szkoleniu z pierwszej pomocy przekazywana jest niezbędna wiedza a także podczas zajęć praktycznych, przekazywane są instrukcje postępowania w najczęstszych przypadkach. Są to zasady pomocy po wypadku samochodowych, reakcji alergicznej, spadku insuliny czy napadu padaczki. W takich przypadkach liczy się każda sekunda, dlatego trzeba działać pewnie i szybko.

Zatem czego można nauczyć się w trakcie kursu? Są to następujące czynności:

  • Udrażnianie dróg oddechowych,
  • Ocena stanu ogólnego poszkodowanego,
  • Nauka sprawdzania pulsu i oddechu,
  • Przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  • Ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, bezpiecznej,
  • Usztywnienie złamań,
  • Opatrzenie powierzchownych ran.

Odpowiadając więc na tytułowe pytanie: Kurs pierwsza pomoc – czy warto się zapisać? Tak! W obliczu tragicznego zdarzenia każda sekunda się liczy. Często udzielenie pomocy w pierwszych minutach po zajściu decyduje o życiu lub stopniu kalectwa. Dlatego nie zwlekaj, zapisz się na najbliższe szkolenie i naucz się nieść pomoc sobie i innym. Szczegóły znajdziesz tutaj: kurs pierwsza pomoc.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd:

You may also like...