SPORT

Kursy sportowe – jak dobrze wykonać rozgrzewkę

Przed każdym treningiem niezbędne jest wykonywanie rozgrzewki, pozwala nam ona nie tylko na przygotowanie się psychiczne do treningu, ale także ma ogromny wpływ pod względem fizycznym.

Wypracowanie gotowości naszego ciała do nadchodzącego wysiłku poprzez rozciąganie mięśni podnosi jego temperaturę oraz zwiększa siłę i wytrzymałość, a co za tym idzie, przekłada się to na lepsze wyniki podczas samego treningu. Najbardziej cenionym atutem wykonywania rozgrzewki jest diametralne obniżenie szansy na doznanie kontuzji.

Kursy sportowe – etapy rozgrzewki

Wiele więcej na tematy związane z przygotowywaniem naszego ciała do wysiłku powiedzą nam różnego rodzaju kursy sportowe. Pierwszym z etapów przygotowań powinno być zwiększenie temperatury oraz przyśpieszenie tętna, najlepiej sprawdzą się do tego tak zwane ćwiczenia aerobowe, przykładowo może to być bieg, skoki na skakance czy chociażby pajacyki.

Intensywność ćwiczenia powinniśmy zwiększać stopniowo, zaczynając od wolnych powtórzeń, powoli przechodzić w coraz szybsze. Podczas biegu na bieżni zacznijmy od spokojnego truchtu, stopniowo przechodząc do szybkiego biegu. Gdy poczujemy, że temperatura naszego ciała rośnie, a na naszej skórze pojawiają się pierwsze krople potu, ten etap rozgrzewki będzie zakończony, całość nie powinna trwać dłużej niż 10 minut.

Kolejną fazą jest przygotowanie stawów na niesamowite obciążanie ich podczas treningu. Dobrym nawykiem jest zaczynanie od góry naszego ciała i schodzenie w dół, ponieważ ważne jest, aby nie pominąć żadnego ze stawów, który będzie brał czynny udział w treningu. Zaczynajmy od małego zakresu ruchu, stopniowo go zwiększając.

Ostatnim już etapem będzie dynamiczne rozciągnięcie wszystkich mięśni. Znacząco poprawia ono zakres ruchu oraz mobilność co przełoży się na lepsze wyniki podczas treningu właściwego, a elastyczny mięsień będzie mniej podatny na urazy.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kursy

Dojazd:

 

You may also like...