MODA

Naszyjnik łapacz snów – poznaj symbolikę tego modnego motywu

Motyw łapacza snów to bardzo modny symbol, który pojawia się jako dekoracja wnętrz oraz popularny trend w modzie i biżuterii. Od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem, a od kilku sezonów bije rekordy popularności jako motyw na łańcuszkach i kolczykach. Postrzegany jest jako talizman mający przynosić nam szczęście, stąd tak wiele osób decyduje się na zakup naszyjnika łapacz snów. Czym tak naprawdę jest łapacz snów i jaką moc w sobie kryje?

Co symbolizuje łapacz snów?

Łapacz snów to symbol, któremu przypisuje się tajemnicze moce przed sennymi koszmarami. Ma być także ochronną tarczą przed wszelkimi negatywnymi mocami, które chcą przedostać się do naszego domu. Przez wielu uznawany jest jako swoisty amulet mający przynosić nam szczęście. Symbol ten został wymyślony przez Indian, którzy przypisywali mu niezwykłe zdolności ochrony przez złymi snami oraz wszelkimi negatywnymi mocami. Wierzono, że zawieszony nad łóżkiem chroni śpiącego przed różnymi marami sennymi. Dziś ta symbolika wykorzystywana jest w biżuterii do tworzenia naszyjników z tym motywem, który ma chronić jego posiadacza nie tylko przed wszelkimi złymi duchami, ale przede wszystkim przynosić szczęście.

Naszyjnik łapacz snów – talizman na szczęście

Naszyjnik łapacz snów traktowany jest jako talizman mający przynosić szczęście, zdrowie oraz siłę. Nawet jeśli nie do końca wierzymy w jego magiczne zdolności jest to bez wątpienia efektowna i nowoczesna biżuteria. Będzie bardzo pięknie prezentować się do codziennego ubioru, dodając elegancji i szyku naszej stylizacji. A dodatkowo jeśli ma pozytywnie wpływać na właściciela, warto pomóc szczęściu i zaopatrzyć się w naszyjnik łapacz snów.

You may also like...