URODA

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jedną z najbardziej popularnych form depilacji. Grono kobiet zadowolonych z efektów tego typu zabiegu stale się powiększa. Wpływ ma na to nie tylko rosnąca skuteczność depilacji laserem, lecz także poprawa komfortu podczas samego zabiegu. Obecnie nie ma mowy o bólu, a specjalistyczny sprzęt dobiera parametry zabiegowe idealnie do konkretnego typu skóry.

  1. Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia.
  2. Mogą z niej korzystać także kobiety o jasnej karnacji.
  3. Do pełnego sukcesu potrzeba 4-8 zabiegów.

Dlaczego warto postawić na depilację laserową?

Laser diodowy to najbardziej skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Efekty depilacji utrzymują się niewiarygodnie długo. Kobiety, które decydują się m.in. na depilację laserową bikini mogą zapomnieć o nieprzyjemnie wrastających włoskach (po goleniu maszynką) lub o konieczności czekania na odrost włosa (depilacja woskiem). Depilacja laserowa wymaga co prawda kilku wizyt, natomiast po każdej z nich można obserwować wymierne efekty, które prowadzą do całkowitego pozbycia się zbędnego owłosienia. Podobnie jest w przypadku pach, nóg czy rąk.

Czy depilacja laserowa jest dla wszystkich kobiet?

Jeszcze do niedawna uważano, że depilacja laserowa najlepiej sprawdza się w przypadku kobiet o ciemnej barwie włosa. Zalecano również wykonywanie zabiegu w okresie jesienno-zimowym. W jednym i drugim przypadku chodziło o jak największy kontrast między odcieniem skóra a kolorem włosa. Dzięki temu laser lepiej “wyłapywał” włosy i skutecznie je usuwał. Dzisiaj jednak technologia lasera diodowego jest tak zaawansowana, że z zabiegu skorzystać mogą pani o nawet bardzo jasnej skórze. Zrobić mogą to również wiosną lub latem. Nowoczesne lasery coraz skuteczniej radzą sobie z rozpoznawaniem nawet bardzo jasnych włosów. Znika w związku z tym również ryzyko oparzeń i uszkodzeń skóry.

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserowa to zabieg, w którym na mieszki włosowe działa się wiązką światła lasera diodowego. Światło to zostaje w całości pochłonięte przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Doprowadza to do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego i usunięcia owłosienia. Zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć (w zależności od indywidualnych uwarunkowań 4 do 8 zabiegów) ze względu na to, że laser działa na około 20-30% obszaru poddawanego zabiegowi. To nie wina urządzenia lub osoby go obsługującej, a efekt tego, że laser działa jedynie na włoski pozostające w fazie wzrostu. Z tego też powodu zabieg trzeba kilkukrotnie powtórzyć. Nie ma jednak wątpliwości, potwierdza to między innymi depilacja laserowa Rzeszów, że skuteczność tej formy depilacji zapewnia gładką skórę na wiele miesięcy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *