kurs trenera personalnego Wrocław
EDUKACJA

Trening siłowy – samemu czy pod okiem instruktora?

Trening siłowy to z jeden z najbardziej efektywnych treningów pomagający pięknie wyrzeźbić sylwetkę. Może być stosowany nie tylko przez osoby, które chcą przybrać na masie mięśniowej, lecz również przez tych, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Korzyści płynącego z treningu siłowego powodują zmiany zdrowotne, w wyglądzie oraz sprawności ciała. Z tego powodu zanim rozpoczniemy swoje zmagania z tym rodzajem treningów powinniśmy dobrze się przygotować, opracować plan ćwiczeń, który pozwoli zmaksymalizować efekty naszej pracy.

Trening siłowy samodzielnie – czy to dobra praktyka?

Osoby rozpoczynające treningi siłowe często popełniają kluczowy błąd jakim jest trenowanie bez żadnego planu. Zaczynają zbyt intensywnie trenować z dużymi obciążeniami, co skutkuje potem przetrenowaniem i ogólnym zmęczeniem. Zwłaszcza na początku warto aby taki trening odbywał się pod okiem instruktora. Niepoprawnie wykonywane ćwiczenia z zbyt dużą intensywnością i obciążeniem mogą prowadzić do tego, że zrobimy sobie krzywdę. Istotne jest także aby trening był odpowiednio dopasowany do poziomu zaawansowania osoby ćwiczącej. Jeśli już decydujemy się trenować samodzielnie warto na początku zrezygnować z obciążeń i dopiero z czasem sukcesywnie je wprowadzać.

Poznaj podstawowe zasady treningu siłowego

Zanim rozpoczniemy zmagania z tym rodzajem zajęć powinniśmy zapoznać się z podstawowymi założeniami treningu siłowego. Musimy pamiętać, że nie tylko odpowiednia technika ćwiczeń ma znaczenie lecz tak samo ważny jest plan treningów, regeneracja i odpowiednia dieta. Profesjonalne przygotowanie się do tego pozwoli zmaksymalizować efekty i dostrzec postępy w krótszym czasie. Warto poczytać na ten temat materiały lub zapisać się na kurs.

You may also like...