URODA

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – czym się charakteryzują?

Ampułki do mezoterapii bezigłowej to jeden z produktów, które koniecznie muszą znaleźć się na wyposażeniu gabinetu kosmetycznego. Dlaczego są one potrzebne i co je cechuje? O tym poniżej.

 

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – dla kogo?

 

Ampułki do mezoterapii bezigłowej jak sama nazwa wskazuje są wykorzystywane głównie przy tym zabiegu. Stosuje się je również przy elektroporacji, ultradźwięków, czy galwanizacji. Zadaniem mezoterapii bezigłowej jest oczyszczenie skóry i zapoczątkowanie procesów regeneracyjnych. Na skutek zabiegu cera znacznie lepiej wchłania nakładane na nią kosmetyki.  Zaczynają one oddziaływać na skórę wysuszoną, zwiotczałą, odwodnioną, a także pozbawioną blasku. Proponuje się ich użycie zwłaszcza po zabiegach silnie złuszczających. To właśnie po nich skóra musi na nowo wdrożyć proces odbudowy swojej naturalnej bariery ochronnej. Początkowo ich stosowanie odbywa się średnio co dwa tygodnie. Po upływie dwóch miesięcy wystarcza już tylko jedna dawka co ok 30 dni.

 

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – skład

 

Ampułki to kosmetyki, które jak można się domyślać będą posiadały różne składy. Jest to oczywiście spowodowane tym, że należy je dobierać pod konkretne problemy skórne. O tym można się przekonać po wizycie na stronach internetowych sklepów, które zajmują się dystrybucją tego rodzaju kosmetyków. Do nich należy między innymi https://phyris.mensabeauty.pl/. Można jednak pokusić się o wymienienie kilku składników, które najczęściej pojawiają się na etykietach produktów. Do nich należy bardzo popularny kwas hialuronowy, czy też rozsławiony koenzym Q10. Ten pierwszy w skórze pełni funkcję swego rodzaju gąbki. Mianowicie jego zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci w organizmie, co oczywiście wiąże się z jej odpowiednim nawodnieniem. Z kolei wymieniony tu koenzym Q10 ma działać antyrodnikowo. Dokładniej mówiąc zapobiegać szkodliwemu działaniu tychże wolnych rodników. W składach ampułek pojawiają się również witaminy i minerały. Te pierwsze to zwykle: A, C, F, B1, B3, B6, a także K. Do minerałów zaliczyć można między innymi: krzem, cynk, żelazo, magnez, czy też miedź. Przydatny będzie również SOD, który to jest enzymem antyoksydacyjny. W naturze jego obecność w organizmie człowieka utrzymuje się do 35 roku życia. Jego działaniem jest ochrona przez promieniami UVA. W ampułkach znaleźć się mogą również prolina i cysteina, które są aminokwasami siarkowymi. To one są zaczątkiem włókien kolagenu i elastyny, które to wpływają na spójność włókien skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *