URODA

Sprawdzony krem do rąk

Dłonie niewątpliwie są ważną częścią naszego ciała. Wręcz są naszą wizytówką, gdyż cały czas mamy je odsłonięte. Ważne jest więc, by były zadbane i pięknie wyglądały. Niestety nie wystarczą do tego czyste i pomalowane paznokcie. Odpowiedniej pielęgnacji wymaga skóra dłoni, która jest bardzo delikatna i wrażliwa, a na co dzień zmaga się z niemałymi wyzwaniami. Stąd ważny jest wybór kremu do rąk. Jak wybrać odpowiedni i sprawdzony krem?

 

Trudne życie naszych dłoni

 

Dłonie, podobnie jak twarz, są stale odsłonięte, a więc narażone na negatywne oddziaływanie warunków zewnętrznych. Oprócz tego robimy nimi niemal wszystko, więc skóra dłoni jest narażona na podrażnienia spowodowane fizyczną pracą czy stykiem z detergentami i innymi chemicznymi środkami. Nie bez znaczenia jest częste mycie rąk wodą często chlorowaną. Efektem tego wszystkiego jest sucha, szorstka i popękana skóra, co wiąże się z dyskomfortem, swędzeniem czy pieczeniem.

 

Jak wybrać odpowiedni krem do rąk

 

Kupując krem do rąk, należy przede wszystkim zwrócić uwagę nie tylko na potrzeby swojej skóry, ale również na skład produktu. Najlepiej sięgać po te naturalne, żeby nie wcierać już w dłonie dodatkowej chemii. Odpowiedni krem do rąk powinien nawilżać suchą skórę, wygładzać i regenerować, a także chronić. Jednym ze składników, który powinien być w składzie dobrego kremu do rąk, jest gliceryna, która idealnie nawilża i natłuszcza skórę. Kolejny taki składnik to koenzym Q10. Jego zadaniem oprócz nawilżenia jest wygładzenie oraz zahamowanie procesów starzenia się skóry. Każdy dobry krem powinien zawierać również nawilżający i wygładzający kwas hialuronowy. Dobre kosmetyki mają także w składnie D-Pantenol, którego zadaniem jest łagodzenie podrażnień. Oprócz wymienionych składników kremy do rąk zawierają też różne wyciągi roślinne, mocznik i masło kakaowe czy Shea. Każda z tych substancji ma pozytywne działanie na skórę dłoni. Każdy dobry krem musi mieć w składzie również witaminy. Te, które dostarczamy z pokarmem, do skóry docierają na samym końcu, gdyż organizm odżywia najpierw najważniejsze organy. Sprawia to, że do skóry często dociera ich za mało, dlatego dodatek z zewnątrz jest nieoceniony. W najlepszym kremie znajdziemy więc także witaminy A, C i E.

 

Kremy do rąk możemy kupić niemal w każdym małym i dużym sklepie, drogerii czy nawet w aptece. W aptekach znajdziemy specjalistyczne kremy, które są także lekami na różne problemy skórne. W sklepach znajdziemy kremy wielu różnych producentów. Wśród nich jest również Neutrogena. Krem ten jest stworzony dla wrażliwej i zniszczonej skóry (https://www.neutrogena.com.pl/product/19). Nawilża, regeneruje i chroni dłonie przed negatywnym działaniem niesprzyjających warunków.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *