MODA

Materiały wykorzystywane do produkcji biżuterii

Biżuteria — błyskotki kochane i uwielbiane przez kobiety. To nieodzowny element codziennego stroju płci pięknej. Wybór jej jest przeogromny. Można wybierać w różnych formach, kształtach, a przede wszystkim materiałach, z których jest wykonana.

 

Metale

Oczywiście złoto to najbardziej popularny, ale drogi materiał, z którego wytwarzana jest biżuteria. Tańszą opcją jest srebro, które równie dobrze wygląda i świetnie się nosi. Ostatnio jednak dość popularna stała się stal szlachetna inaczej zwana chirurgiczną. Wyroby z niej cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ wyglądem przypomina srebro i jest od niego tańsza. Dodatkowo jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania.

 

Sznurek

Sznurki jubilerskie to bogata gama produktów, wykonanych z różnych materiałów o różnych grubościach, mające wiele zastosowań. Sznurki survivalowe to nylonowe linki o kolorowym splocie. Są mocne, mają estetyczny wygląd i posiadają bogatą gamę kolorystyczną, dzięki czemu stosowane są do wyrobu damskiej, jak i męskiej biżuterii. Do produkcji bransoletek na sznurku wykorzystuje się tzw. plecionki. Te niewielkiej grubości sznureczki są bardzo wytrzymałe i nie tracą kolorów podczas długiego użytkowania.

 

Filc

Jest wszechstronnym wyrobem włókienniczym, który ma szerokie zastosowanie praktyczne. Wykorzystuje się go również do tworzenia ozdób. Obecnie wyrabianie biżuterii z filcu jest dość popularne. Można z niego tworzyć przepiękne broszki, kolczyki czy naszyjniki. Fajnie wygląda w połączeniu z innymi ozdobami, np. kamieniami naturalnymi. Interesujące wzornictwo ozdób z filcu przyczynia się do ich oryginalności.

 

Kamienie

Materiały te są najczęściej wykorzystywane w jubilerstwie. Kamienie naturalne wkomponowane w złoto czy srebro tworzą przepiękną biżuterię. Same w sobie stanowią cudowną ozdobę i nie potrzebują wyszukanych form oprawy.

You may also like...